איך אורזים את הבית בצורה הכי יעילה – מדריך למעבר דירה נוח ובטוח

מעבר דירה גוזל המון אנרגיה וזמן ובכדי לעבור בצורה יעילה ונעימה צריך להתכונן למעבר מבעוד מועד, גם באריזה של כלי הבית וגם בהכנת הדירה החדשה לכניסת המשפחה, במאמר הבא ריכזנו עבורכם מספר נקודות אותן כדאי מאד לבצע מראש לפני הכניסה לדירה החדשה.

איך אורזים את הבית בצורה הכי יעילה – מדריך למעבר דירה נוח ובטוח

רבים מאתנו יעברו דירות רבות בחיים שלהם עד שהם יגיעו לבית הקבע שלהם. כאשר אנחנו צריכים להתמודד עם מציאות של מעבר דירות אנחנו צריכים ללמוד מהי הדרך הכי טובה לארוז את הבית שלנו. יש הרבה שיטות אריזה וחשוב שנבחר את השיטה שהכי מתאימה לנו באופן אישי. חשוב להדגיש שלא משנה איך אנחנו בוחרי לארוז את הבית שלנו חשוב שנארוז אותו באופן מסודר ומאורגן כך שיהיה לנו קל לדעת איפה כל אחד מהחפצים שלנו נמצא כאשר נרצה לפרוק אותם. כל מעבר דירה מהווה תהליך אישי מאוד ועלינו להתייחס אליו ככזה. עלינו לנסות ולמצוא את הדרך שהכי מתאימה לנו ולאופי שלנו למעבר דירה באופן שיהיה הכי יעיל והכי נוח.

חשוב לזכור שתמיד מעבר דירה מהווה נקודת מפנה בחיים ולכן הוא יכול לכלול לחצים רבים. עבודה מאורגנת על אריזת תכולת הדירה שלנו וקבלת סיוע מחברות מקצועיות יסייעו לנו ליהנות ממעבר נוח ופשוט יותר. חברת הובלה מקצועית תוכל לסייע לנו:

  • לעבור באופן מהיר יותר
  • להיות רגועים יותר בזמן המעבר
  • להתאמץ פחות מבחינה פיזית בעת המעבר
  • להפוך את המעבר ליעיל יותר
  • לבטח באופן יעיל יותר את תכולת הדירה שלנו בעת המעבר

מהי הדרך הכי טובה לארוז את הבית שלנו?

הדרך הכי טובה לארוז את הבית שלנו מתחילה במיון תכולת הבית וכל החפצים השונים שצברנו במהלך חיינו. השלב הראשון של כל אריזה או מעבר דירה הוא בחירה של איזה חפצים אנחנו רוצים לשמור ואיזה חפצים כבר לא שימושיים עבורנו ואין לנו בהם צורך יותר. ככל שנקפיד להיות כנים יותר ולמסור או לזרוק חפצים שאין לנו בהם צורך או שימוש נוסף כך תהליך האריזה שלנו יהיה פשוט ומהיר יותר. לאחר שנחליט באופן סופי איזה חפצים אנחנו רוצים לשמור ואיזה לא אנחנו צריכים לחלק אותם לפי קטגוריות שונות כמו למשל: מסמכים, בגדים, מצעים, ספרים, אלקטרוניקה, דיסקים, כלי אוכל, צעצועים ועוד… . לאחר שנחלק את החפצים שלנו לקטגוריות שונות נוכל לארוז אותם. חשוב להקפיד לא להעמיס את הארגזים בחפצים כבדים מאוד – כך למשל כדאי לארוז ספרים ביחד עם חפצים קלים יותר כמו למשל בגדים.

למה חשוב לשים לב כאשר אנחנו אורזים את תכולת הבית שלנו?

כאשר אנחנו אורזים את תכולת הבית שלנו חשוב שנשים לב לאופן בו אנחנו אורזים. לא כדאי לנו לארוז את הבית שלנו מתוך לחץ. כאשר אנחנו בוחרים לארוז את הבית שלנו באופן רגוע ומתוכנן אנחנו יכולים לארוז לאט וכך חפצים שונים לא ילכו לנו לאיבוד. חשוב לבחור לארוז את הבית שלנו בקצב שמתאים לנו. כדאי לנו לערב את כל בני הבית בתהליך האריזה. כך למשל אנחנו יכולים לאפשר לילדים שלנו למיין בעצמם איזה צעצועים הם רוצים לשמור ואיזה צעצועים הם רוצים למסור הלאה כי אין להם כבר צורך בהם.

ממה חשוב להימנע כאשר אנחנו אורזים את הבית שלנו?

כאשר אנחנו אורזים את הבית שלנו הדבר שהכי חשוב להימנע ממנו הוא דחיינות. אנשים רבים בוחרים לדחות את האריזה של החפצים השונים למועד מאוחר יותר ואז הם נכנסים ברגע האחרון לפני המעבר ללחץ רב של זמן ועשייה. עוד דבר שחשוב להימנע ממנו כאשר אנחנו אורזים את הבית שלנו הוא אריזה "עיוורת". אריזה "עיוורת" היא מצב בו אנחנו אורזים את כל החפצים שיש לנו בבית מבלי לשקול אם אנחנו רוצים אותן או לא. כאשר אנחנו בוחרים לארוז לפי הצורך האישי שלנו האריזה יכולה להיות הרבה יותר יעילה כך שחפצים רבים נעביר הלאה לבני משפחה או לתרומה – פשוט כי אין לנו צורך בהם. אנחנו יכולים לתרום חפצים שאין לנו בהם שימוש למשפחות נזקקות או לעמותות. חפצים שכבר אי אפשר להשתמש בהם בכלל אנחנו יכולים למחזר וכך לשמור על איכות הסביבה.

למה חשוב לקבל עזרה ממובילים מקצוענים כאשר אנחנו אורזים את הבית?

בעת אריזת הבית שלנו ומעבר ממנו כדאי לנו מאוד לקבל עזרה ממובילים מקצוענים. מובילים מקצוענים יכולים לסייע לנו מאוד בתהליכי האריזה וההובלה של הדירה שלנו כי תהליכים אלו מורכבים ולחברת הובלה מקצועית יש ניסיון רב בתחום זה. פנייה לחברת הובלה מקצועית תסייע לנו להפוך את מעבר הדירה שלנו לתהליך כיפי והרבה פחות לחוץ או מפחיד. באמצעות העזרה של צוותי הובלה מקצועיים הובלת הדירה שלנו תוכל להיות מהירה ויעילה הרבה יותר מאשר אם נעשה זאת לבד בכוחות עצמנו.

לסיכום, עלינו להיות מאורגנים מאוד כאשר אנחנו עוברים דירה. ככל שנפעל בצורה מסודרת יותר בעת מעבר הדירה שלנו כך המעבר עצמנו יהיה מהיר וקל יותר. כאשר עוברים דירה חשוב לפעול באופן מתוכנן ולא לפי רצון רגעי. עלינו לזכור שמלבד אריזת תכולת הדירה שלנו והובלה שלה למקום המגורים החדש שלנו עלינו לדאוג גם למעבר בתחומים אחרים של החיים כמו בריאות (מעבר לסניף קופת חולים קרוב יותר למקום המגורים החדש), תקשורת (העברת החיבור לטלפון, לאינטרנט ולכבלים מהבית הישן לחדש), חינוך (מציאת מסגרות חינוך חדשות לילדים שלנו) ועוד… . ככל שנתחיל בתהליך המעבר זמן רב יותר מראש כך העומס שלנו יהיה קטן יותר והמעבר עצמו יגרום לנו לחוש פחות לחץ, חרדה ומועקה.

0 תגובות

השאירו תגובה

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.