איך להתכונן מראש למעבר דירה – טיפים ועצות

מעבר דירה הוא עסק מעייף ומתיש, מעורר מתחים, עמוס ביורוקרטיה, ורוב הסיכויים שתשכחו משהו, בכל מקרה ריכזנו עבורכם רשימה של טיפים והמלצות שיסייעו לכם לשרוד את מעבר הדירה בשלום ובאופן יותר מאורגן. מומלץ לקרוא וליישם

איך להתכונן מראש למעבר דירה – טיפים ועצות

מעבר דירה יכול להיות תהליך מורכב ורווי בלחצים. כאשר אנחנו עוברים דירה אנחנו חייבים להיות מתואמים ולפעול ביעילות רבה. ככל שהמעבר שלנו יהיה חלק יותר כך נוכל להתחיל את הפרק החדש בחיים שלנו באופן מוצלח יותר. בשביל שמעבר הדירה שלנו יתנהל על מי מנחות כדאי לנו להתחיל להתכונן אליו מספר חודשים מראש. מספר טיפים חשובים יוכלו לסייע גם לכם לעבור דירה באופן מסודר ואיכותי ללא דאגות. חלק מהחששות שכל מי שעבור דירה חווה הם:

  • שתכולת הדירה תלך לאיבוד
  • שתכולת הדירה תסבול מנזק
  • שלא זכרנו לארוז את כל החפצים שלנו
  • שארזנו לא נכון חלק מתכולת הדירה
  • שארזנו יותר מדי דברים
  • שזרקנו יותר מדי חפצים שלנו

כל החששות הללו נורמליים מאוד ואין לנו ברירה אלא להתמודד איתן. חלק מהחששות יכולות להיפתר באופן קל מאוד על ידי כך שנשכור חברת הובלות מקצועית שתסייע לנו במהלך תהליך האריזה וההובלה של תכולת הבית שלנו. חברת הובלות מקצועית תוכל להוריד מאתנו חלק מהלחץ ולסייע לנו באמצעות הצוות המקצועי שלה ליהנות ממעבר שיתנהל בצורה חלקה יותר מאשר אם היינו מנסים לנהל אותו לבד בכוחות עצמנו.

טיפ מספר 1 – הכול מתחיל ונגמר בתכנון מקדים

במעבר דירה הכול מתחיל ונגמר בתכנון מקדים. כאשר אנחנו יודעים מה התאריך בו אנחנו עוברים דירה כדאי לנו לתכנן לוח זמנים ברור בו נמלא את משימות המעבר. ככל שנחלק על פני זמן רב יותר את משימות האריזה של תכולת הדירה שלנו כך המעבר עצמו יהיה פחות לחוץ ומעיק. כדאי לנו גם להקפיד להזמין מראש את חברת ההובלות שתהיה אחראית על הובלת תכולת הדירה שלנו לביתנו החדש. התכנון המקדים של המעבר נועד לאפשר לנו לסיים כמה שיותר משימות לפני יום המעבר עצמו. ככל שנסיים יותר משימות מראש ולפני יום המעבר כך יום המעבר יתנהל באופן פשוט הרבה יותר.

טיפ מספר 2 – למה חשוב לעמוד בלוחות זמנים?

כאשר אנחנו עוברים דירה ללוחות זמנים יש תפקיד מכריע. אם נשאיר את אריזת הבית שלנו לרגע האחרון נגיע ליום המעבר לחוצים מאוד וחרדים ואז נסבול מתקלות ואי הבנות רבות. לוחות זמנים ברורים לאריזה של כל חלק בדירה שלנו יאפשרו לנו לשמור על תכולת הדירה שלנו ללא פגע כך שהמעבר עצמו יהיה נוח וקל. חלק חשוב מעמידה בלוחות זמנים הוא להקפיד ולהזמין את השירותים של חברת ההובלה מספר שבועות מראש. ישנם זמנים בהם חברות ההובלות עמוסות מאוד כמו למשל חודשי הסתיו או הקיץ – בהם משפחות וסטודנטים רבים בוחרים לעבור דירה לפני התחלה של מסגרות לימודים חדשות. ככל שנקדים להזמין את השירותים של חברת ההובלה מוקדם יותר כך נוכל להיות בטוחים יותר שנהנה מהשירותים באופן מדויק לפי לוחות הזמנים שקבענו.

טיפ מספר 3 – למה תמיד טוב לקבל עזרה ממקצוענים?

כאשר אנחנו מרגישים שמעבר הדירה מלחיץ אותנו מאוד הדבר הכי טוב שאנחנו יכולים לעשות הוא לפנות לחברת הובלת מקצועית שתסייע לנו במעבר הדירה שלנו. חברת הובלה מקצועית תוכל לסייע לנו לעבור דירה באופן נוח וקל מאוד. החברה תוכל לסייע לנו לא רק בהובלה של תכולת הדירה שלנו אלא גם בתהליכי האריזה שלה. החברה המקצועית תוכל לסייע לנו לארוז את החפצים שלנו לאחר שנמיין אותם. חשוב מאוד ומומלץ למיין את החפצים האישיים שלנו כי כך נוכל לתרום או להעביר הלאה את החפצים שכבר אין לנו צורך בהם. העברת החפצים שאין לנו בהם צורך הלאה תורמת מאוד מבחינה חברתית וכלכלית למשפחות אחרות. כאשר אנחנו בוחרים לתרום את החפצים שלנו ולא לזרוק אותם אנחנו גם ממחזרים אותם ולא פוגעים באיכות הסביבה.

טיפ מספר 4 – איך בקרה ובדיקה תמיד עוזרות?

בקרה ובדיקה של הארגזים שארזנו תמיד יכולים לעזור לנו. כאשר אנחנו מקפידים לבדוק שארזנו הכול כמו שצריך אנחנו יכולים להיות בטוחים במאה אחוז שתכולת הדירה שלנו בטוחה ותשמר גם במהלך המעבר. חשוב שלאחר שנסיים לארוז כל ארגז נוודא שאנחנו יודעים מה יש בו ושהוא ארוז כהלכה. הקרה והבדיקה יכולים לכלול תיוג של ארגז וכתיבה על הגב שלו מה יש בו – כך יהיה לנו קל יותר גם לפרוק את החפצים בבית החדש שלנו ולמקם כל חפץ במקום הנכון לו.

טיפ מספר 5 – איך סדר וארגון יעזרו לנו ליהנות ממעבר חלק?

בסופו של דבר אחד הדברים שהכי חשוב לשמור עליהם כאשר אנחנו עוברים דירה זה סדר וארגון. ללא סדר וארגון מעבר הדירה שלנו יהיה מבולגן מאוד ויגרום לנו לחוש לחץ וחרדה מיותרים. אם אנחנו רוצים ליהנות ממעבר דירה חלק עלינו לתכנן מראש את המעבר כך שנוכל להיערך אליו בהתאם. בעת מעבר הדירה שלנו כדאי לנו למיין את כל המסמכים השונים שיש לנו כך שהם לא יאבדו לנו בזמן המעבר. מיון המסמכים השונים ובכלל מיון של כל תכולת הדירה שלנו יסייעו לנו לשמור על החפצים השונים שלנו מבלי שנאבד אותם. באמצעות מיון מסודר של החפצים האישיים שלנו נוכל להיות מדיוקים ולבחור איזה חפצים אנחנו רוצים לשמור ואיזה חפצים אנחנו רוצים לזרוק או למסור הלאה למשפחות אחרות.

לסיכום, ניתן לומר שמעבר דירה דורש הרבה מאוד עבודה. כאשר אנחנו עוברים דירה שמירה על לוח זמנים מדויק, תכנון מוקדם וארגון יהפכו את המעבר לתהליך הרבה יותר פשוט ונוח מכל הבחינות ויאפשרו לנו להתמקם בבית החדש שלנו במהירות ונוחות מרבים.

0 תגובות

השאירו תגובה

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.