10 טיפים למעבר דירה קל ובטוח

מעבר דירה הוא כורח המציאות פעמים רבות. כאשר אנחנו רוצים לשפר את תנאי המגורים שלנו אנחנו בוחרים לעבור לדירה או לבית גדולים יותר או לבית או דירה שנמצאים בשכונה טובה יותר. בשביל שמעבר הדירה שלנו יהווה תהליך נעים ונוח חשוב שנקפיד לעשות אותו באופן מסודר ומאורגן. יש מספר טיפים מרכזיים שכל מי שעובר דירה צריך להכיר ויכול להפיק מהם רווח רב. טיפים אלו יסייעו לנו לשמור על תכולת הדירה שלנו ולוודא שתהליך מעבר הדירה שלנו יעבור באופן חלק ככל הניתן.

טיפ מספר 1 – מיון תכולת הבית

כאשר אנחנו עוברים דירה חשוב מאוד למיין את כל תכולת הבית שלנו. מיון תכולת הבית שלנו כולל מעבר על כל החפצים האישיים שלנו ובחירה איזה חפצים אנחנו רוצים לשמור ואיזה חפצים אנחנו רוצים למסור או לזרוק או אפילו למכור כחפצים יד שנייה. מיון התכולה של הבית שחשוב במיוחד כי לרבים מאתנו יש בבית חפצים שאין לנו בהם כרגע שימוש או חפצים שאין לנו מה לעשות אותם. עוד חשוב להקפיד למיין את כל הניירת שיש לנו בבית כך שנוכל לשמור על הניירת החשובה ולגרוס את הניירת שכבר אין לנו בה צורך. ניתן גם למחזר את הניירת שכבר אין לנו בה שימוש וכך לתרום לשמירה על איכות הסביבה.

טיפ מספר 2 – לשמור על סדר וארגון של כל החפצים

ארגון וסדר הם פעולה חשובה מאוד כאשר אנחנו עוברים דירה. בעת מעבר הבית שלנו חשוב מאוד שנסדר את כל החפצים השונים שלנו ונסדר אותם בהיגיון רב. אנחנו צריכים לבחור לסדר את החפצים שלנו באופן שיהיה לנו קל לפרוק אותם. סידור החפצים שלנו באופן מאורגן יכול לכלול אריזה שלהם לפי מידת הכובד שלהם או לפי החדר בו נעשה בהם שימוש. למשל חפצים כמו ספרים או דיסקים לארוז ביחד וחפצים כמו בגדים ומצעים לארוז בנפרד.

טיפ מספר 3 – לשמור על ניקיון החפצים השונים

בעת אריזת החפצים השונים חשוב מאוד לשמור על הניקיון שלהם. לפני שאנחנו אורזים למשל בגדים או מוצרי טקסטיל שונים חשוב לעשות להם כביסה ולוודא שהם נקיים. שמירה על הניקיון של החפצים השונים תשמור על האיכות שלהם ותוודא שנוכל להשתמש בהם ישר אחרי שנפרוק אותם מהארגזים. כך גם כדאי לנו לנקות פריטי ריהוט שונים לפני שאנחנו מובילים אותם לבית החדש שלנו.

טיפ מספר 4 – להקפיד לארוז באופן בטוח את תכולת הדירה

הקפדה על אריזה בטוחה של תכולת הדירה תמנע מצב בו חפצים שונים שלנו ייהרסו או יישברו בעת המעבר. כך למשל חשוב לארוז חפצים שבירים כמו צלחות או כוסות באופן שהזעזוע בעת המעבר וההובלה לא ישבור אותם. חפצי ערך אחרים כמו למשל מסמכים חשוב לארוז כך שהם יקבלו נזק כתוצאה ממגע עם מים או רטיבות.

טיפ מספר 5 – לא להשאיר הכול לרגע האחרון

טיפ נוסף שיכול לסייע לנו הוא לא להשאיר את כל האריזה וההובלה של הבית שלנו לרגע האחרון. אריזת בית לוקחת זמן רב וחשוב לא לחכות עד לשבוע לפני המעבר בשביל לארוז את כל הבית. ככל שנערך זמן רב יותר מראש למעבר הדירה שלנו כך נוכל לארוז את הבית באופן נוח וקל יותר.

טיפ מספר 6 – לפנות למקצוענים לשם קבלת עזרה

היכולת לבקש עזרה היא יכולת חשובה מאוד. כאשר אנחנו עוברים דירה כדאי לנו מאוד לפנות לחברת הובלות מקצועית בשביל לקבל סיוע. צוות מקצועי של חברת הובלות יוכל לסייע לנו ליהנות מתהליך הובלה נוח יותר. היתרון שבפנייה לחברת הובלות מקצועית הוא שהצוות המקצועי של החברה הוא מיומן מאוד והוא יכול לסייע לנו להוביל את תכולת הדירה שלנו באופן נוח ומסודר. יתרון נוסף בפנייה לחברת הובלות מקצועית הוא שכך לא נצטרך לשבור את הגב בסחיבה של כל תכולת הדירה הכבדה שלנו.

טיפ מספר 7 – לוודא שלא שכחנו כלום

בעת מעבר הדירה שלנו אנחנו יכולים להכין רשימה של כל תכולת הדירה שלנו. בעת המעבר אנחנו יכולים לבדוק ברשימה אחד לאחד האם ארזנו את החפצים והאם הובלנו אותם. באותו אופן כאשר נפרוק  את החפצים שלנו בביתנו החדש נוכל לבדוק הרשימה האם חסרים לנו חפצים שונים או האם חפצים אחרים הלכו לאיבוד בדרך. באמצעות רשימה מסודרת נוכל לוודא שלא שכחנו אף חפץ או פריט בדירה הישנה שלנו ושכל תכולת הדירה שלנו הגיעה באופן מוצלח לבית החדש שלנו.

טיפ מספר 8 – תכנון מקדים של המעבר

תכנון מקדים של המעבר לדירה שלנו יאפשר לנו ליהנות יותר מתהליך המעבר. התכנון המקדים של מעבר הדירה שלנו לא כולל רק אריזה והובלה של תכולת הדירה שלנו אלא גם רישום של הילדים שלנו לבתי ספר בקרבת מקום המגורים החדש, העברת מספר הטלפון שלנו לבית החדש, מעבר לקופת חולים חדשה, העברת הכבלים והאינטרנט מהבית הישן לבית החדש ועוד… . ככל שנתכנן באופן מסודר יותר ומקדים יותר את המעבר שלנו כך המעבר יהיה נוח יותר.

טיפ מספר 9 – להקפיד לעמוד בלוחות זמנים

בכל מעבר דירה עלינו לקחת בחשבון שיקרו דברים בלתי צפויים. בשביל שנוכל להתמודד עם מקרים בלתי צפויים או לבתי מתכוננים בעת מעבר הדירה שלנו כדאי לנו להקפיד לעמוד בלוחות זמנים. עמידה בלוחות זמנים יכולה לאפשר לנו להתכונן לבלתי צפוי. כאשר נקפיד לארוז את הבית שלנו באופן מלא עד ליום העבודה אז המעבר עצמו יהיה נוח וקל יותר.

טיפ מספר 10 – לא לעבוד מתוך לחץ ומתח

הטיפ החשוב ביותר שחשוב לשים לב אליו כאשר אנחנו עוברים דירה הוא להקפיד לא לעבוד על אריזת הבית מתוך לחץ ומתח. מעבר דירה יכול להיות תהליך מהנה והוא מהווה את ההזדמנות שלנו להתחיל פרק חדש בחיים שלנו במקום מגורים חדש בו כל האפשרויות פתוחות בפנינו ובפני בני המשפחה שלנו. ככל שנהיה רגועים יותר בזמן המעבר כך המעבר עצמו יהיה לנו נעים יותר ולא נרגיש בו חרדה ופחד מיותרים.

לסיכום, מעבר דירה כולל תיאום בין הרבה מאוד גורמים ופעולות שונות. כאשר אנחנו עוברים דירה אנחנו צריכים להיות עם שתי רגליים על הקרקע ולוודא שאנחנו עובדים באופן מסודר ומאורגן. פנייה לחברת הובלה מקצועית תסייע להפחית את הלחץ של מעבר הדירה ולהפוך אותו למעבר קל יותר. פעולות מיון וקטלוג של החפצים שלנו יסייעו לנו להפוך את המעבר לפשוט יותר ולטפל באופן נקודתי ונכון במצבים בהם מתרחש הבלתי צפוי. שמירה על לוח זמנים מסודר ועל רשימות של החפצים שלנו יסייעו למנוע מצב בו חפצים אישיים שלנו או תכולת הדירה תלך לאיבוד או תסבול מנזק מיותר.

0 תגובות

השאירו תגובה

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *